На просторах подільських вирують діброви
Заповідні місця в споконвічній красі.
Нас до себе запрошують знову і знову.
І дарують наснагу цілющі ліси
Інформаційна довідка
Ярмолинецький лісгосп(в минулому Проскурівський лісгосп) був організований в 1938 році на базі Проскурівського та Летичівського лісництв .В 1949 році контора була переведена в смт.Ярмолинці і лісгосп був перейменований в Ярмолинецький. До складу лісгоспу входило п`ять лісництв.
В 1950 році із Кам`янець – Подільського лісгоспу було прийнято Вишнівчицьке лісництво.
Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР від 30 листопада 1960року за №1834 і наказу №117 від 14 травня 1960 року по головному управлінню лісового господарства і лісозаготівель КМУСР «Про реорганізацію лісогосподарських і лісозаготівельних підприємств» Ярмолинецький лісгосп реорганізований в лісгоспзаг з передачею йому функцій лісозаготівельного підприємства .
У зв`язку з утворенням Хмельницького обласного управління лісового господарства та на виконання наказу Державного комітету лісового господарства за №237 від 23.03.2005 року Ярмолинецьке державне лісогосподарське підприємство було перейменоване в державне підприємство «Ярмолинецьке лісове господарство»
Перше лісовпорядкування лісів , які входять до складу лісгоспу було проведено в 80 –ті роки ХІХ століття. Повторна інвентаризація неодноразово проводиться в перші десятиріччя ХХстоліття.
Державне підприємство «Ярмолинецький лісгосп» розташований в південній частині Хмельницької області на території чотирьох адміністративних районів.
До складу лісгоспу входять чотири лісництва: Вишнівчицьке, Віньковецьке,Сатанівське,Ярмолинецьке, Зіньківський ЦПД, Лісоводський нижній склад, Ярмолинецький нижній склад та ремонтно - механічна майстерня. Лісгосп створений з метою організації ведення лісового господарства та відтворення лісів.
Основними напрямками діяльності підприємства є проведення заходів по відтворенню лісів ,підвищенню їх продуктивності ,створення насаджень із швидкоростучих і цінних порід деревини,які в найкоротший строк дадуть велику кількість деревини народному господарству. Лісгосп задовольняє потребу в деревині 5-ти районів Хмельницької області – Віньковецький, Городоцький, Хмельницький, Чемеровецький та Ярмолинецький.
Для забезпечення підприємства посадковим матеріалом створені лісові розсадники, де щорічно вирощується зверх 1 млн.шт . сіянців лісових порід.
Природозаповідний фонд ДП «Ярмолинецький лісгосп» становить 8815 га, з них Національний природничий парк «Подільські Товтри» становить 7410 га. Лісгосп щороку створює зверх 100 га, нових лісових насаджень в державному лісовому фонді. Найбільшою гордістю лісгоспу є люди: сильні, мужні, працьовиті. Саме з нашого колективу вийшли керівники, які очолювали лісову галузь.
Довгі післявоєнні роки Міністром лісового господарства був колишній лісничий Зіньківського лісництва Борис Миколайович Лук`янов. Понад 20 років очолював Рівненське управління лісового господарства Юхим Гаврилович Фертюк – лісник, майстер, лісничий Ярмолинецького лісгоспу в 1950-1960р.р.
Молоді діброви, що шумлять сьогодні – результат життєвого шляху Кос`янова І. Т, Дубіцького А. О, Демченка П. Г, Бистрицького А. П, Ковальчук В. С, Ковальчука Г. О, Груняка І. П, Єфремова О. О, Гожевського Б. Н, Опенька М. Н, Онищука О. Г, Лютака Д. В, Кузьминського В. С, Костюченко І. Й, Русецького В. В.
Ділові, ініціативні, наділені високим почуттям обов`язку люди очолювали колектив: Степан Богач, Мехайло Бурман, Василь Черкасов, Владеслав Бітковський, Микола Трубіцкий, Дем`ян Любарський усе робили, щоб квітнув Подільський край, щоб легені землі займали все більшу територію. Очолював колектив Заслужений лісник України Володимир Васильович Гудловський.
З 2011 року колектив очолив Іван Іванович Кирилюк – професіонал з великим досвідом роботи в лісовій галузі ,інноваційним мисленням, який в нелегкий час суспільно - економічних та ринкових відносин запроваджує нові шляхи та підходи для покращення техніко – економічних показників господарської діяльності та зміцнення економіки підприємства.