Питання лісової сертифікації є дуже актуальним на сьогоднішній час, адже лісова сертифікація – це оцінка відповідності системи ведення лісового господарства встановленим міжнародним вимогам щодо управління лісами та лісокористування на засадах сталого розвитку. Мета лісової сертифікації – забезпечення економічно, екологічно і соціально збалансованого ведення лісового господарства. Тому ще в 2018 році Ярмолинецький лісгосп пройшов сертифікацію лісового господарства та щорічно працює по даному напрямку.
Цими днями фахівці @FSCUkraine провели для працівників лісогосподарських підприємств України п’ятиденний тренінг на тему: «Практична реалізація вимог FSC національного стандарту: цінності довкілля та особливі цінності для збереження» на базі Дзвінківського навчально-наукового-виробничого центру ВП НУБіП України "Боярська ЛДС", що знаходиться поблизу м. Київ.
Серед багатьох учасників лісогосподарських підприємств нашої країни, у тренінгу взяв участь представник від ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» - провідний інженер з лісозаготівель Вадим Куцкий.
Даний тренінг був організований задля підвищення фахової компетентності серед працівників лісогосподарських підприємств щодо питань лісової сертифікації. Під час тренінгу було детально опрацьовано FSC принципи, які стосувались цінностей довкілля та впливів на них, а також особливих для збереження цінностей.
Програма тренінгу була надзвичайно насиченою, адже окрім лекційних занять були: індивідуальні завдання, заняття в міні-групах, натурні обстеження ділянок лісового фонду, камеральна обробка отриманий результатів і це все додатково підкріплювалось дискусіями та жвавими обговореннями.
По закінченню тренінгу, окрім отриманих цінних знань та набутих корисних навичок, учасникам тренінгу вручили відповідні сертифікати. Отриманими знаннями та матеріалами Вадим Куцкий поділився з колегами лісогосподарського та виробничого відділів лісгоспу.
Такий тренінг проводився організаторами вперше, але він був організований на високому рівні та отримав лише схвальні відгуки від учасників. Будемо очікувати запрошення і на інші подібні тренінги. Адже підвищення фахового рівня працівників – дуже важлива та цінна інвестиція в розвиток лісової галузі.

|