З метою пропаганди та поширення інформації та практичних надбань лісівників в ДП «Ярмолинецьке лісове господарство» понад 20 років діяла Кімната Природи. В ній був створений макет лісової галявини та на стендах висвітлена інформація про флору і фауну нашого регіону. Дані матеріали з роками втратили свою форму подачі. Тому, готуючись до ювілейного 80-річчя підприємства було прийнято рішення про оновлення даного об`єкту. Адже, чим більше знатиме населення про лісогосподарську справу, тим більше буде знати про свою історію і історію своїх пращурів.
І в вересні 2018 року було урочисто відкрито Музей Лісівничої Слави. Інформаційні стенди містять текстові матеріали та фото від часу створення лісгоспу до сучасного дня. Цей напрямок назвали «Грані зростання». Він надзвичайно цікавий відвідувачам музею, так як містить багато чорно-білих фото, вони наче магнітом притягують до себе погляд. Адже з них дивляться на нас наші діди-прадіди. Найстаріше фото, використане в музеї, з 1946 року. Кожному лісництву приділено окрему сторінку. Починається із Історії трудових звершень, калейдоскоп ретросвітлин і до лісогосподарської діяльності лісництва в сучасних умовах. Вся інформація змістовно насичена.
Окремий стенд «Люди трудової звитяги» розповідає про працівників, які працювали на підприємстві багато років, досягли значних результатів, нагороджені державними відзнаками. Директори, які від 1949 року очолювали лісгосп.
В музеї розміщена патріотична експозиція. Вона містить три стенди по таких напрямках: 1. Пам’ятні знаки «Пам`яті героїв Небесної сотні», які встановлені в рамках Всеукраїнської акції «Зелені шати пам`яті» на території всіх лісництв. 2.Захисники Вітчизни: на підприємстві працюють люди, які брали участь в АТО на Донбасі. Для них окремий стенд, короткі нариси з їх життя. 3.Герої не вмирають: вшановані наші колеги-лісівники інших лісгоспів, які загинули в АТО. Манекен в лісівничій формі, наче охороняє їх спокій.
Окремо створена стіна із кружків-зрізів різних порід дерев, які розповсюджені на території лісгоспу. Також створена імітація лісової галявини з опудалами колекційних зразків тварин та птахів, які мешкають у наших лісах.
В музеї зібрані подарунки відвідувачів та друзів лісгоспу, нагороди колективу. Подарункове видання Червоної Книги та дитячі вироби з природніх матеріалів прикрашають дану експозицію.
Окреме місце займає книга «Крізь призму десятиліть», яка побачила світ в 2018 році і присвячена Ярмолинецькому лісгоспу, його трудівникам та друзям. Надзвичайно кропітка робота, задіяні науковці, зібрані фотоматеріали, спогади, факти, цифри. Ця книга – вінець праці лісівникам всіх поколінь нашого підприємства. В цьому напрямку робота продовжується. Інформація систематизується.
Великий стенд із гаслом «Ліс для людини – людина для лісу» вкотре засвідчує про неперервний зв'язок людини і природи, неможливість існування окремо, або без поваги один до одного – про це розповідаємо відвідувачам музею. Це переважно діти шкільного віку, які з вчителями приходять провести уроки природознавства.
Музей ще зовсім новий, тому постійно проводяться роботи по предметно-змістовній його наповненості. На разі розробляємо ідеї по формуванню експозиції з інвентарем для ведення лісового господарства, предметами побуту лісівників. Думаємо, що даний напрямок буде цікавий для ознайомлення нашим відвідувачам, адже на нього можна не лише подивитись, а й відчути на дотик.
На території лісгоспу маємо перлину «Сатанівська дача», яка увійшла у всесвітню спадщину Юнеско. На часі створення буклету із розробленими науковцями екологічними стежками по даній місцевості.
Роботи в музеї тривають.
|